Tervendav puudutus

Malle Raus


  Tervendav puudutus I osa (Touch for Health I)

Kursusel õpitakse lihasetesti tehnikat, 14 meridiaani põhilihase testimist ja tasakaalustamist, testimist asendusisiku abil, toiduainete sobivuse testimist, lihtsat eneseabi valude puhul.

Millal ja kus?
16. - 17. septembril 2017 Viljandis (TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias). Kursuse hind 143€ sisaldab eestikeelset õppematerjali, kohvi- ja teepause, IKC sertifikaati.

Ajakava: 
Laupäeval kell 11.00 - 18.30
Pühapäeval kell 9.30 - 18.00

Tagastamatu registreerimistasu 20€ kanda hiljemalt 4. septembriks Malle Raus'i a/arvele. Ülejäänud tasu kanda 13. septembriks. Kursus toimub, kui on piisav arv osavõtjaid. Kursuse ärajäämisel tasu tagastatakse. Kui keegi jääb mingil põhjusel tulemata, siis tagastatakse registreerimistasu võrra väiksem summa.

Selga panna sportlik riietus. Kaasa võtta joogamatt.

 Tervendav puudutus II osa (Touch for Health II)
Tagasisidet SA Tartu Rahvaülikoolis toimunud kursuse kohta saab lugeda siit.

Millal ja kus?
14. - 15. oktoobril 2017 Viljandis (TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias). Kursuse hind 143

Ajakava: 
Laupäeval kell 11.00 - 18.30
Pühapäeval kell 9.30 - 18.00

Tagastamatu registreerimistasu 20€ kanda hiljemalt 6. oktoobriks Malle Raus'i a/arvele. Ülejäänud tasu kanda 11. oktoobriks. Kursus toimub, kui on piisav arv osavõtjaid. Kursuse ärajäämisel tasu tagastatakse. Kui keegi jääb mingil põhjusel tulemata, siis tagastatakse registreerimistasu võrra väiksem summa.


  Tervendav puudutus IV osa (Touch for Health IV)

Millal ja kus?
21. - 22. oktoobril 2017 Viljandis (TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias). Kursuse hind 153€ kordamine 76

Ajakava: 
Laupäeval kell 11.00 - 18.30
Pühapäeval kell 9.30 - 18.00

Tagastamatu registreerimistasu 20€ kanda hiljemalt 10. oktoobriks Malle Raus'i a/arvele. Ülejäänud tasu kanda 18. oktoobriks. Kursus toimub, kui on piisav arv osavõtjaid. Kursuse ärajäämisel tasu tagastatakse. Kui keegi jääb mingil põhjusel tulemata, siis tagastatakse registreerimistasu võrra väiksem summa.


Võimalus osta TFH praktiliste harjutuste töövihik nr. 2 iseseisvaks tööks (TFH 3. ja 4. osa materjali põhjal) hinnaga 14.80€. TFH eksamile minejatele on töövihiku täitmine kohustuslik.

Info:
Tel. 55648625, e-mail: Malle.Raus@gmail.com
Kursusetasu sisaldab eestikeelset õppematerjali, IKC sertifikaati ning kohvi/tee pauside ajal. Kursusetasu palun kanda Malle Raus'i arveldusarvele EE0210 10 3020 1103 9004 AS SEB Pangas 3 päeva enne kursuse algust. Kursuse kordamine maksab 72€. 
NB! Palun selgituseks märkida, millisel kursusel osaleda soovitakse.

Mida oleks vaja: 
sportlik riietus, mis võimaldab lihtsamaid
võimlemisharjutusi ja (punkt)massaazi tegemist.
Aeroobika vms. matt, vett joogiks.

Kursused toimuvad Viljandis, kui on olemas piisav arv õppida soovijaid. Osavõtu soovist palun teatada.

Ööbimine: 

Hilda Villa, Valuoja pst. 7, www.hildavilla.ee soodsat ööbimisvõimalust 16€ öö/inimene (ilma hommikusöögita, kohapeal on olemas külmkapp, kohvi ja tee keetmise võimalus). Registreerimine: malle.raus@gmail.com

Kinesioloogiakursustel osalejatele on soodne ööbimisvõimalus ka Alice külalistemajas Jakobsoni tn. 55.

Tuba 1-le 30 € öö, tuba 2-le 40 € öö.
Hommikusöök on hinna sees. Majas on interneti püsiühendus ja WIFI.
Kohtade broneerimine alice@matti.ee või tel. 4347616 Koit Kissa. Märksõna "kinesioloogia kursus"

Lisaks pakub Hilda Villa, Valuoja pst. 7, www.hildavilla.ee (info@hildavilla.ee) soodsat ööbimisvõimalust 16€ öö/inimene (ilma hommikusöögita, kohapeal on olemas külmkapp, kohvi ja tee keetmise võimalus). Märksõna samuti "kinesioloogia kursus".

  "Tervendava puudutus edasijõudnutele "
(eeldus TFH I - IV osa ja täidetud TFH tööraamatud I ja II.)

See on TFH I - IV osa kursuste materjali sügavam käsitlemine. Omandatud teadmised aitavad kaasa viie elemendi energeetiliste seoste sügavamale mõistmisele nii keha kui ka emotsionaalsel tasandil. Üksikud tehnikad arenevad välja läbimõeldud tervikuks. Teemade selgitused ja demostratsioontasakaalustamised väikestes gruppides - te näitate tasakaalustamisi ja kannate ette TFH teemasid. Alates 2008.aastast on kursus tulevastele instruktoritele kohustuslik.

Lõpetuseks "Touch for Health" eksam.

  "Touch for Health" kirjalik eksam

Kirjalik test kui eeldus TFH praktikuks saamisel või TFH IV kursuse läbinud huvilistele teadmiste taseme hindamiseks. Eksam on kirjalik, testi vormis, sisaldab 60 küsimust, kus tuleb leida võimalike vastusevariantide hulgast õige vastus. Küsimuste valdkonnad on:
  • TFH ajalugu,
  • TFH I, II, III ja IV osa,
  • IKC eetilised põhialused (igast valdkonnast 10 küsimust).

Eksam loetakse sooritatuks, kui 60-st küsimusest 45 on õigesti vastatud. 
Osavõtjatel on seejuures lubatud kasutada oma õppematerjale. 
Eksam kestab 45 minutit + hindamine, kokku ca 2 - 3 tundi.

TFH edasijõudnutele koos eksamiga: 280 € (s.h. kirjalik eksam ja eksamitasu IKC-le). Osavõtu eelduseks on TFH I-IV osa läbimimne ja töövihikute täitmine vähemalt 50% ulatuses.

Millal ja kus: 
oktoober 2018.a. Saksamaal Dingerdonnis. Eestikeelne tõlge Malle Raus.

Peale teooria eksami edukat sooritamist võib alustada TFH praktikuna tööd klientidega.

Rahvusvaheliselt on üles kerkinud nõudmine õpetuse kvaliteedi kindlustamise osas. Sellest tulenevalt laiendas IKC (peakorter Austraalias) Touch For Health programmi ning muutis nõudeid õpetamisõiguse välja andmiseks.

Touch For Health I - IV, iga kursus 2 päeva, säilib endisel kujul. 

Uued nõuded:
  • 2 TFH tööraamatut (mõlemad on juba tõlgitud eesti keelde ja neid saab osta) TFH tööraamatud sisaldavad TFH-ga seonduvaid küsimusi ja balansikirjeldusi. Töötades teooriaga ja praktiliselt sõprade ning tuttavatega (k.a juhtumite kirjeldus) olete te ametis ca. 120 tundi. Punktisüsteemi abil saate hinnata oma tööd ja teadmise oma TFH tasemest. Täidetud tööraamatud esitada 2 kuud enne edasijõudnute kursust Malle Rausile. Hind on 14,80 € /tk.
  • Touch For Health edasijõudnutele. See 2-päevane kursus 14 kursuse tunniga sisaldab muuhulgas kirjalikku Touch For Health eksamit.
© 18.09.2017 MTÜ Kinesioloogia Selts